5. Przejeżdżanie przez jezdnię

rowerzysta
Częścią drogi przeznaczoną do przejeżdżania przez rowerzystów na jej drugą stronę jest przejazd dla rowerzystów, oznaczony za pomocą znaku poziomego P-11 oraz towarzyszący mu znak informacyjny D-6a.

O zbliżaniu się do miejsca, w którym rowerzyści wjeżdżają z drogi dla rowerów na jezdnię lub przez nią przejeżdżają, ostrzega znak znak A-24

  REKLAMY


Przy wjeżdżaniu na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów zobacz, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów, następuje włączanie się do ruchu, co w konsekwencji oznacza, że rowerzysta jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

PAMIĘTAJ   ważne że w żadnym wypadku nie wolno na rowerze przejeżdżać przez przejście dla pieszych!
Widoczny na zdjęciu rowerzysta, oprócz przejeżdżania po pasach, łamie jeszcze jeden przepis - ciekawe czy wiesz jaki?

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja, kiedy obok pasów dla pieszych jest namalowany przejazd rowerowy. W takim wypadku rowerzysta nie musi zsiadać z roweru.

Poza tym, że przepisy zabraniają przejeżdżania po przejściu dla pieszych, to może Cię również spotkać taka "przygoda":SPRAWDŹ swoje wiadomości :   punktPrzepisy 1;   punktPrzepisy 2;   | punktRuch rowerzystów  | punktRowerowe dylematy 1;   punktRowerowe dylematy 2.