słupek G-1a

G-1a  Słupek wskaźnikowy z trzema kreskami umieszczany po prawej stronie jezdni

rowerzysta

słupek wskaźnikowy
Słupki wskaźnikowe z trzema, z dwiema i z jedną kreską, umieszczone po prawej stronie jezdni informują o zbliżaniu się do przejazdu kolejowego.
Słupek z trzema kreskami jest umieszczany pod znakiem A-9 lub A-10, słupek z dwiema kreskami - na 2/3 odległości znaku ostrzegawczego od przejazdu, a słupek z jedną kreską - na 1/3 tej odległości.

Jeżeli ze względu na warunki lokalne, znaki ostrzegające przed przejazdem umieszczono bliżej niż w odległości od 150 metrów do 300 metrów na drogach, na których dopuszczalna prędkość pojazdów przekracza 60 km/h i do 100 metrów - na pozostałych drogach, to pod znakiem ostrzegawczym umieszcza się słupek z dwiema kreskami, a słupek z jedną kreską na 1/2 odległości znaku ostrzegawczego.

Jeżeli znak ostrzegawczy umieszczono w bezpośredniej bliskości przejazdu, to stosuje się tylko słupek z jedną kreską, umieszczony pod znakiem ostrzegającym przed przejazdem kolejowym.
Powiązane z tym znakiem:

słupek wskaźnikowy G-1b słupek wskaźnikowy G-1c przejazd kolejowy z zaporami przejazd kolejowy bez zapór      tabliczka T-7 układ torów i drogi na przejeździe     krzyż św. Andrzeja G-3    krzyż św. Andrzeja G-4 znak B-20 STOP linia zatrzymania P-12 linia zatrzymania P-14

wstecz