znak D-3

D-3  Droga jednokierunkowa

droga jednokierunkowa
rowerzystkaZnak oznacza początek lub kontynuację drogi (jezdni), na której ruch odbywa się tylko w jednym kierunku.

Znak ten może wskazywać wjazd na ulicę jednokierunkową występującą samodzielnie, lub na jezdnię jednokierunkową (prawą) drogi o dwóch jezdniach. Na przeciwległym krańcu takiej drogi lub jezdni stosowany jest znak B-2.

Na takiej drodze zawracanie jest zabronione (nie ma zakazu cofania), a ponadto musisz stosować się do przepisów dotyczących skręcania w lewo, oraz zatrzymywania i postoju.

Jeżeli za   skrzyżowaniemInformation Przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie. droga jest nadal jednokierunkowa, znak ten musi być powtórzony!

Umieszczona pod znakiem tabliczka T-22 wskazuje, że ruch rowerów na wyznaczonym pasie ruchu przeznaczonym dla tych pojazdów, odbywa się w kierunku przeciwnym do wskazanego na znaku - tzw. kontrapas.


Powiązane z tym znakiem:
znak B-2 zakaz wjazdu tabliczka T-22 wskazująca że znak nie dotyczy rowerów jednośladowych znak B-23 zakazujący zawracania znak A-20 ostrzegający o odcinku jezdni z ruchem dwukierunkowym znak A-6d ostrzegający o wlocie drogi jednokierunkowej z prawej strony

wstecz